De mindannyian tudjuk, hogy a fóliázás a repülőtéri szarkák elleni védelem egyik, ha nem a leghatékonyabb eszköze. Itt mindjárt azért azt nem árt megjegyezni, hogy százszázalékos védelem nem létezik a reptéri lopások ellen sem. Viszont sikeresen megnehezíthetjük a tolvajok dolgát azzal, hogy fóliába tekerjük a poggyászunkat.
Miért is kell egyáltalán fóliázni?
A repülőtéri szarkák számára a fóliázott poggyász feltörése időigényes és macerás. A tolvajok sehol sem szeretnek szöszmötölni, abból a bőröndből lopnak, amit könnyen és gyorsan felnyitnak, azaz amihez könnyen hozzáférnek. Ennek ellenére megtörténhet, hogy a tolvajok feltépik a fóliát is, de ez nagyon ritka.
Ha a bőröndünk mégis fólia nélkül érkezik a futószalagra, nem kell mindjárt megijedni. A fóliát legtöbbször a repülőtéri biztonsági átvilágításnál tépik le, ha valami gyanús dolog miatt a biztonságiaknak fel kell nyitniuk a bőröndünket. Ez teljes mértékben jogukban áll, és a mi biztonságunk érdekében történik.
Bőrönd fóliázás otthon, folpackkal
Természetesen sok máshoz hasonlóan a bőrönd fóliázást otthon is megoldhatjuk. Nincsen másra szükségünk, mint egy minden háztartásban fellelhető átlátszó, műanyag fóliára. Igen, arra a fóliára, amit köznyelven csak folpacknak hívunk, és amibe az uzsonnánkat szoktuk csomagolni.
A fóliázás valójában egy igen egyszerű művelet. Fogjuk a bőröndöt, és szépen, alaposan tekerjük körbe folpackkal az egész csomagot. Ugyanúgy, ahogy a reptéren is látni, amikor a profi fóliázó rikító színű műanyagba csavarja a poggyászokat, csak ő éppen jó pénzért teszi ugyanezt. A budapesti Liszt Ferenc repülőtér esetében abba a bizonyos rikító zöld színű fóliába. A reptéri fóliázót nemcsak költséghatékonyságból érdemes otthonról kikerülni, hanem azért is, mert időigényes procedúra. Ezért aki mégis profira bízná a fóliázást, az otthonról való induláskor vegye számításba, hogy a reptéri fóliázó előtt általában hosszú sorok állnak.
Bőröndhuzat fóliázás helyett
Annak, aki sokat utazik, vagy ragaszkodik a reptéri fóliázáshoz, érdemes fontolóra vennie egy bőröndhuzat beszerzését. Nézzük meg hét okot, hogy miért:
- A reptéri csomagrakodók számára akárcsak a fólia, a bőröndhuzat is egy olyan akadály, amivel nem biztos, hogy akarnak pepecselni.
- A bőröndhuzat környezetbarát megoldás az egyszer használatos környezetszennyező műanyag fóliával szemben. Nemcsak számtalanszor használható, de mosható is.
- Spórolhatunk vele, mert nemcsak olcsóbb egy fóliázásnál, de elég egyszer költeni rá.
- A bőröndhuzat megóvja a bőröndünket a piszkolódástól, kopástól és karcolástól.
- A puhafedelű bőröndök esetében a bőröndhuzat plusz tartást ad a poggyásznak.
- A bőröndhuzatok különböző méretben és színben kaphatóak. Az egyen fekete vagy sötétkék bőröndünket feldobhatjuk egy élénk színű bőröndhuzattal, ha másért nem, azért, hogy a futószalagon már messziről kiszúrjuk a poggyászunkat. Továbbá bizton elkerüljük vele az olyan bosszantó eseteket is, mint a poggyászok összecserélése, hiszen a tömeggyártásnak köszönhetően a futószalagon biztosan lesz egy pontosan ugyanolyan színű, méretű és márkájú másik bőrönd, mint amilyen nekünk van.
- A reptéri fóliázás minden egyes utas bőröndjét ugyanabba a színbe öltözteti. Számítani kell rá, akárhova utazunk, utastársaink nem csak ugyanonnan repültek oda, ahonnan mi, nyilván, de ugyanott fóliáztattak is, ahol mi. Utas legyen a talpán, aki később az érkezési reptéren felismeri a saját bőröndjét egy olyan futószalagon, amelyen egymás után jönnek elő az egyforma zöld műanyagba burkolt bőröndök.